Blog Psy

Overené tipy a rady pre začínajúcich aj aktívnych chovateľov psov. Blogy o všetkých plemenách psov.
Psy

11 základných minerálov, ktoré potrebuje pes v krmive

date_range Sep 29, 2023

Minerály sú podobne ako vitamíny nevyhnutnou súčasťou stravy pre psov. Zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní optimálneho fungovania organizmu. Sú stavebnými prvkami tkanív a kostí, regulujú metabolizmus, podporujú imunitný a nervový systém a udržiavajú rovnováhu elektrolytov.

Zobraziť článok
Psy

Prečo nekupovať lacné krmivo pre psa zo supermarketu?

date_range Sep 4, 2023

Ak ste nikdy nepremýšľali o tom, čo presne znamenajú percentá na obale psieho krmiva a prečo je také dôležité venovať im pozornosť, teraz je ten správny čas začať. Základnou vedomosťou pri výbere krmiva je fakt, že jednotlivé zložky sú uvedené vzostupne podľa ich percentuálneho zastúpenia.

Zobraziť článok
Psy

Ako vybrať správne krmivo pre psa?

date_range Aug 28, 2023

Pes nepotrebuje krmivom iba zaplniť žalúdok. Potrebuje z neho získať všetky potrebné živiny a energiu pre jeho optimálne zdravie. Mnohé štúdie potvrdili, že práve krmivo má najväčší vplyv na kvalitu a dĺžku života psa.

Zobraziť článok
Psy

Výhody a nevýhody cestovania so psom na dovolenku

date_range Jul 17, 2023

Cestovanie s vaším chlpáčom rozhodne ponúka výhody, ktoré stoja za zváženie. Určite si však aj vy viete predstaviť nevýhody, ktoré by ste mali taktiež zohľadniť pri plánovaní cesty. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko úskalí aj benefitov, ktoré cestovanie so psom na dovolenku prináša.

Zobraziť článok
Psy

Prečo pes potrebuje plávaciu vestu a ako ju vybrať?

date_range May 15, 2023

V hlbokej a najmä studenej vode môže kedykoľvek nastať nebezpečenstvo. Stačí, ak sa pes napije väčšieho množstva vody alebo dostane kŕč. Riziko hrozí aj pri dlhšom plávaní, kedy psíka premôže únava. Ak sa chcete vyhnúť nebezpečným situáciám, potrebujete plávaciu vestu pre psa.

Zobraziť článok
Psy

3 kroky ako pripútať svojho psa v aute

date_range Apr 14, 2023

Existuje správny spôsob, ako pripútať svojho psa v aute: prvým krokom je zakúpiť postroj testovaný pri nárazoch a druhým je správne svojho psa pomocou tohto postroja pripútať. Ako psa správne pripútať bezpečnostným postrojom?

Zobraziť článok